Archiwum kategorii: Bez kategorii

Ostatni projekt z WOS dla klas 2a i 2b gimnazjum

Temat: Plakat wyborczy

Proszę przygotować w grupach 5-6 osobowych projekt plakatu wyborczego do samorządu szkolnego. Proszę nie umieszczać spraw związanych z ogólnopolską polityką (wszelkie nawiązania i insynuacje będą karane odjęciem punktów). Na pierwszej lekcji WOS w maju jedna osoba z grupy zaprezentuje plakat – czyli uzasadni dlaczego wygląda tak, jak wygląda i wyjaśni jego ewentualną symbolikę.

Projekt na drugi semestr

Tematem projektu z historii dla klas 2 gimnazjum jest:

Gdynianie w walce o niepodległość 1918 – 1989

Zadanie: Grupy, max. 5 osób, przygotowują sylwetkę (biogram, prezentację, film, wywiad, słuchowisko radiowe) osoby z Gdyni, która miała swój udział w walce o odzyskanie i utrzymanie niepodległości w podanych latach. Mogą to być osoby walczące o niepodległość w 1918, działające na rzecz budowy i rozwoju Gdyni w okresie międzywojennym, walczący w obronie Gdyni w 1939, członkowie konspiracji, Żołnierze Wyklęci, osoby zaangażowane w walkę z komunizmem, w strajki w 1970, 1980, aż do 1989 roku. Termin przekazania prac – 14 maja.

Jeśli cokolwiek jest nie jasne – jestem do dyspozycji w szkole – przychodźcie i pytajcie.

UWAGA!!! Osoby, które, z różnych względów nie będą należały do jakiejkolwiek grupy proszę o zgłoszenie się do mnie do świąt Wielkanocnych.

 

Projekt WOS dla klas 2 gimnazjum

Przygotuj prezentację (Power Point, OpenOffice, Prezi, Film) o regionie w którym mieszkasz. Nie więcej niż 15, nie mniej niż 10 slajdów. Jak najmniej tekstu, jak najwięcej multimediów. Uwzględnij: położenie, historię, ludzi, przyrodę etc. Termin przysłania gotowych prac na email r.narajczyk@gmail.com – 28 lutego. W temacie maila musi znaleźć się Imię i Nazwisko oraz klasa w formacie 2x (gdzie x to a lub b).

Projekty WOS klasy 3 gimnazjum

Dla osób, które nie wypełniły obowiązku projektowego poprzez uczestnictwo w Paradzie Niepodległości – zadanie z możliwością zdobycia wszystkich punktów przewidzianych na projekty w tym semestrze.

Przygotuj biznesplan.  Termin oddania – do świąt Wielkiej Nocy czyli do 28 marca. Wydrukowany do moich rąk własnych.

Jak przygotować biznesplan:

  1. Tak
  2. Albo tak
  3. Albo jeszcze inaczej